کرکره برقی در کوهرنگ

موضوع این محتوا، کرکره برقی در کوهرنگ است. در ابتدا اندکی  با موقعیت جغرافییایی و اماکن دیدنی شهرستان کوهرنگ آشنا شده و سپس نحوه سفارش درب کرکره برقی در کوهرنگ بررای شما توضیح داده می‌شود.

شهرستان کوهرنگ (به لری: کورِنگ) پهناورترین شهرستان استان چهارمحال و بختیاری است. مرکز این شهرستان، شهر چلگرد است. شهرستان کوهرنگ به دلیل وجود زردکوه (دومین قله مرتفع زاگرس، قطب برفی کوهستان‌های کشور)، سرچشمه زاینده رود، کارون و دز می‌باشد. منطقه کوهرنگ از سردترین مناطق ایران است و همچنین پر برف‌ترین نقطه کشور، که ارتفاع برف در این منطقه در سال‌های نرمال به چندین متر می‌رسد و به پایتخت برفی ایران شهرت دارد.مردم کوهرنگ به گویش بختیاری از زبان لری سخن می‌گویند.

شهر چلگرد، مرکز شهرستان در ۸۵ کیلومتری شهرکرد واقع شده‌است. طبیعت بکر و دست نخورده منطقه به همراه جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر کشور و حتی دنیا به سوی این شهرستان هدایت می‌کنند.

کرکره برقی در کوهرنگ

 

در ضمن ۱۰ درصد از کل آبهای کشور از جمله سرچشمه سه رودخانه بزرگ و حیاتی یعنی زاینده رود، کارون و دز

 

در این شهرستان و از قلل سر به فلک کشیده زردکوه بختیاری سرچشمه می‌گیرند.

اصغر کریمی (مردم‌شناس ایرانی) در سال ۱۳۴۹ شمسی به کوهرنگ آمد. کتاب وی با نام «سفر به دیار بختیاری» که در سال ۱۳۶۸ چاپ شده، از مهم‌ترین کتاب‌های علمی برای مطالعه این شهرستان در سالهای قبل از انقلاب اسلامی در ایران است.

اصغر کریمی در کتاب سفر به دیار بختیاری می‌نویسد: «در ۲۴ خرداد ۱۳۴۹ کلی شتر در چلگرد دید

 

یم که تعجب کردیم و به پرس و جو نشستیم. مقدمتاً فهمیدیم که این شتردارها از اردکان یزد برای تعلیف شترها به این حدود می‌آیند. هر سال سه ماه تابستان را در این حدود می‌چرانند و شترهای پروار به یزد برمی‌گردانند و به قصابی می‌دهند. سابقه چرای شتر در این منطقه طولانی است. می‌گفتند در حدود ۵۰ سال پیش سر سال حدود هزار نفر شتر به این منطقه می‌آمد و از هر شتر حدود ۵۰ ریال به طایفه بابااحمدی و بابادی‌ها می‌رسید که بالمناصفه تقسیم می‌کردند. عده دیگر از این شتردارها مال غلام‌خواست شیراز بودند هم شتردار هستند و هم گله دار.»

دشت لاله های واژگون کوهرنگ

کرکره برقی در کوهرنگ

دشت لاله های واژگون یکی از کوهرنگ محسوب‌ می‌شود که مکان دنجی برای تفریح و گشت‌وگذار است. این دشت زیبا و وسیع ۳۴۰۰ هکتار وسعت دارد و هرساله دراردیبهشت میزبان ده‌ها هزار لاله واژگون و البته هزاران گردشگر مشتاق می‌شود.

این سرزمین سابقاً جز اصلی و قلب ولایت بختیاری بود که در دوره اول سرزمین بختیاری منحل شده و سرزمین‌های آن میان استان‌های لرستان و اصفهان و خوزستان تقسیم شد.

شهرستان کوهرنگ در سال ۱۳۸۰ از شهرستان فارسان جدا و به عنوان یک شهرستان مستقل معرفی شد. براساس آخرین تقسیمات سیاسی، شهرستان کوهرنگ دارای ۳ شهر و ۳ بخش و ۷ دهستان است. این شهرستان دارای سه بخش مرکزی، دو آب صمصامی و بازفت است که از دهستان‌های شوراب تنگ گزی، دشت زرین، میانکوه موگویی، شهریاری، صمصامی، بازفت بالا و بازفت پائین تشکیل یافته‌است.

 

در عصر تکنولوژی، درب های دولنگه قدیمی در کوچه و خیابان کمتر دیده  می‌شود و با خرید کرکره برقی، تنها با فشردن یک دکمه درب برقی خود را باز یاب سته نمایید و از لحاظ ایممنی فضای خود آسوده خاطر باشید. اگر برای ساختمان خود در کوهرنگ، نیاز به درب کرکره برقی دارید؛ جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش با شماره 09139365957 تماس حاصل نمایید.  اصفهان کرکره، مرکز فروش انواع متعلقات کرکره برقی در کوهرنگ و سراسر کشور.

کرکره برقی کوهرنگکرکره برقی در کوهرنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

تماس بگیرید