کرکره برقی در تهران

قبل از اینکه بخوایم از ویژگی های که در کرکره برقی در تهران داریم بگویم در رابطه با بیوگرافی تهران بیشتر گفته باشم در اول ماجرا شما را با تاریخچه شهر تهران آشنا میکنیم و ادامه با فرهنگ و آداب ورسوم شما را آشنا میکنیم و در انتها میتوانید اگر قصد خرید کرکره برقی در تهران دارید با ما تماس بگیرید 

تاریخچه، شهر تهران

طبق یافته‌های باستان‌شناسان و کشف ابزارهای سنگی و اسکلت‌های هفت‌هزارساله انسان، سابقه استمرار و سکونت در شهر تهران به دوران نوسنگی بازمی‌گردد. در اوایل قرن هفتم به دنبال ویرانی شهر ری و مهاجرت شهروندان آن به تهران، دانش ساخت‌وساز نیز به این شهر منتقل و موجب پیشرفت و آبادانی تهران شد؛ اما سرچشمه شکوفایی و رونق تهران به دوران قاجار بازمی‌گردد. در این دوره تهران توسط آقا محمدخان قاجار تصرف و به عنوان پایتخت برگزیده شد. سپس با آغاز دوران پهلوی دوره جدید شهرنشینی در تهران آغاز و این شهر از یک شهر معمولی به یک پایتخت مدرن تبدیل شد. بین سال‌های 1300 تا 1320 تمامی دروازه‌ها در این شهر برداشته شدند و با ساخت خیابان، بلوار و غیره شهر وارد فاز توسعه شد و هم‌زمان با متمرکز شدن امور کشوری در پایتخت، شمار کارکنان نیز در این شهر افزایش یافت. بعد از انقلاب و جنگ ایران و عراق نیز توسعه تهران ادامه یافت و هم‌اکنون این شهر میزبان جمعیت بسیاری از اقصی نقاط ایران است.

فرهنگ و آداب‌ورسوم تهران

تهران یکی از شهرهای وسیع و پهناور ایران است که آداب‌ورسوم و فرهنگ مردمانش زیر سایه مهاجرت اقلیت‌ها و قومیت‌های متعدد و مختلف دستخوش تغییرات شده و دیگر آن رنگ و بوی سابق را ندارد؛ اما بااین‌حال آیین‌ها و مراسمات متعددی در این شهر برگزار می‌شود که برخی از آن‌ها تقریباً مشابه دیگر شهرهای ایران است. ازجمله می‌توان به عید نوروز، مراسم عزاداری ماه محرم، مناسبت‌های مذهبی، عید فطر، عید غدیر، چهارشنبه‌سوری، سیزده به در و غیره اشاره کرد.

اما برخی مراسم‌ها هستند که فقط در برخی مناطق تهران برگزار می‌شوند و جزء فرهنگ بومی این شهر به شمار می‌روند. ازجمله می‌توان به مراسم تیرما سیزده اشاره کرد. در این مراسم که در روز 13 تیرماه برگزار می‌شود مردم و خانواده‌ها در پشت‌بام خانه‌ها دورهم جمع می‌شوند و بازی‌های مختلفی را انجام می‌دهند. شب علفه نیز یکی دیگر از مراسمات رایج شهر تهران است که یک روز مانده به عید برگزار می‌شود. مردم این شهر یک‌شب مانده به عید نوروز را شب علفه می‌نامند و با پختن سبزی‌پلو با ماهی، این شب را در کنار خانواده جشن می‌گیرند.

اگر دوست دارید درب برقی را ارزان تر شهر تهران خربداری کنید با ما تماس بگیرید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed