کرکره برقی بروجن

قبل از توضیحات کرکره برقی در بروجن خوب است شما را بهتر با شهر بروجن آشنا کنم جالب است که بدانیم ما  اولین فروشگاه آنلاین درب برقی هستیم . اگر قصد خرید کرکره برقی در بروجن را دارید با شماره 09139365957 تماس حاصل نمایید

اطلاعات کامل شهر بروجن

 

کرکره برقی بروجن بروجن دومین شهربزرگ استان چهارمحال و بختیاری است. این شهر در بخش مرکزی شهرستان واقع است. جمعیت این شهر بر اساس سرشماری سال۱۳۹۵ برابر با ۵۷۷۰۱ نفر بوده است.

وجه تسمیه

 بروجن را از قدیم اوراجا یا اوراغان و اورجی می­گفتند که با گذشت زمان به اورجن و در نهایت بروجن تبدیل شده است که به معنی الهه آب می­باشد. البته نظرات متفاوتی درخصوص وجه تسمیه شهر وجود دارد، عده ای چنین اظهار نموده­اند که شهر اولیه در این محل به وسیله برج و باروهایی محصور بوده و به علت کثرت برج­های آن به نام بروجن یعنی دارنده برج­­های فراوان نامیده شده است و بنا بر قول دیگری ساکنین بروجن قبل از پیدایش به صورت هفت خانواده در محل اوره که یکی از دهات لردگان بوده زندگی می­کردند که از این مکان نموده و به مکان فعلی آمده و به نام اورجسته نامیده شدند و سپس به بروجن تغیر نام یافت.

تاریخچه

 برخی قدمت شهر بروجن را به ده هزار سال پیش می­دانند و معتقد هستند مردم شهر در درگیری دو قوم اکسیانا و بخادا (بختیاری کنونی) برج­های زیادی برای دفاع و دیده­بانی ساختند. در مورد تاریخچه شهر سند مکتوبی در دست نیست و تنها سنگ نوشته­ای از یک قبر در این شهرستان تاریخ ۱۰۰۴ قمری را نشان می­دهد که قدمت این شهر را می­توان بر اساس این سند مکتوب محاسبه کرد.

کرکره برقی در بروجن

 

موقعیت جغرافیایی

 این شهر در دشتی به وسعت ۵۸۰ کیلومتر مربع در جنوب شرقی­ استان قرار دارد. بروجن محل تلاقی راه­های ارتباطی سه شهر مهم کشور یعنی اصفهان، شیراز و اهواز می­باشد. فاصله این شهر تا اصفهان ۱۰۰ کیلومتر و تا شیراز و اهواز ۴۰۰ کیلومتر است.

زبان و نژاد

 اهالی بروجن به زبان فارسی، لری بختیاری و ترکی قشقایی صحبت می­کنند

آب و هوا

بروجن همواره به عنوان یکی از سردترین شهرهای کشور در گزارش­های هواشناسی شناخته می­شود. ارتفاع این شهرستان از سطح متوسط  دریا ۲۴۳۲ متر است و از لحاظ اقلیمی دارای تابستان معتدل و زمستان سرد می­باشد. دارای دو فصل خشک و نیمه مرطوب است. فصل خشک از خرداد تا شهریور ادامه دارد و فصل مرطوب آن از مهرماه آغاز و تا اردیبهشت ادامه دارد. بروجن یکی از مرتفع­ترین شهرهای کشور است که این خصیصه بروجن را از جهت محیط زیست حیوانی و گیاهی بسیار غنی و پرجاذبه نموده است.

 سوغات

 گیوه­های ملکی سوغات معروف بروجن است. رویه این گیوه­ها از کرباس اصل و کفه آن­ها از استخوان حیوانات و چوب ساخته شده است. این گیوه­ها در تابستان پا را خنک و در زمستان گرم نگه می­دارند. قدمت تولید این گیوه­ها به یکصد سال می­رسد و در بازارهای جهانی نیز ارانه می­شود. گز بلداجی، پولکی، نبات، کشک، قارا و گلیم را می­توان از سوغات این شهر دانست.

کرکره برقی در بروجن مزیت آن

اگر خرید از کارخانه آنلاین کرکره داشته باشید بهترین مزیت آن در ارسال سریع آن می باشد

کرکره برقی در شهرکرد

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed