درب کرکره برقی
فولادی (ضد سرقت)


نمونه-نصبی-درب-8-متر-تیغه-فولادی-(1)


نمونه-نصبی-درب-8-متر-تیغه-فولادی-(2)


نمونه-نصبی-درب-8-متر-تیغه-فولادی-(3)


نمونه-نصبی-درب-8-متر-تیغه-فولادی-(4)


دانلود ویدیو

فهرست محتوا

درب کرکره برقی فولادی (ضد سرقت) چیست؟

راهنمایی و خرید تیغه فولادی کرکره درب برقی

کرکره برقی از نظر جنس متفاوت بوده و نمونه های مختلفی از این محصول در بازار وجود دارد. یک نمونه از آنها، کرکره های فولادی شرکت آنلاین کرکره با برند OKER  میباشد. در این مقاله به بررسی کرکره های امنیتی OKER خواهیم پرداخت.

امروزه کرکره‌های برقی مخصوصاً کرکره‌های فولادی تبدیل به اولین انتخاب‌ برای بسیاری از کاربران شده است و دلیل آن طیف گسترده‌ای از مزایای این نمونه از کرکره‌های امنیتی است که  ارائه می‌ شود.

 کرکره‌های فولادی راه‌حلی مقرون‌به‌صرفه را با امنیت بالاتر در محل ارائه می‌دهند. همچنین این نمونه از تیغه‌ها در عملکرد خود بسیار بادوام و قابل‌اعتماد هستند. سیستم های اتوماسیون صنعتی همیشه نیاز به‌دقت و مراقبت دارند تا به‌مرورزمان دچار خرابی‌ و مشکلات نشوند. بااین‌حال کرکره‌های فولادی در مقایسه با سایر سیستم های برقی کمترین مقدار مراقبت را نیاز دارند. همچنین به دلیل وزن بالا و استحکام تیغه‌های فولادی، این تیغه‌ها برای درب‌های بزرگ مناسب‌تر میباشند. علاوه بر ظاهر زیبای این تیغه‌ها، از مزایای کرکره‌های فولادی می‌توان به امنیت بالای آنها، ایمنی در برابر آتش، به‌حداقل‌رساندن نویز خارجی، افزایش بهره‌وری انرژی، مقاومت در برابر زنگ‌زدگی و در نهایت طول عمر بالای این نمونه از تیغه ها اشاره کرد.

استفاده از کرکره‌های فولادی یک انتخاب ایده‌آل برای بهبود امنیت ساختمان شخصی یا تجاری شما می‌باشد. کرکره‌های فولادی از ورق گالوانیزه ساخته شده‌ و به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نخواهد شد، به این معنی که هر چقدر هم که شرایط آب‌وهوایی از نظر رطوبت نامناسب باشد، زنگ نمی‌زند. در نهایت باید بگویم که کمترین میزان خوردگی در این صنعت به این نمونه از تیغه ها تعلق میگیرد.

 در ادامه به بررسی مزایای کرکره‌های امنیتی OKER می‌پردازیم.

کرکره فولادی OKER

کرکره‌های فولادی از بهم پیوستن تیغه‌های فولادی تشکیل میشود. منظور از بهم پیوستن تیغه‌ها همان مونتاژ کردن تیغه‌ها می‌باشد. تیغه‌های کرکره فولادی را با توجه به جنس، سایز، وزن و شکل ظاهری دسته‌بندی مینماییم.

 

کرکره فولادی OKER

کرکره‌های فولادی از بهم پیوستن تیغه‌های فولادی تشکیل میشود. منظور از بهم پیوستن تیغه‌ها همان مونتاژ کردن تیغه‌ها می‌باشد. تیغه‌های کرکره فولادی را با توجه به جنس، سایز، وزن و شکل ظاهری دسته‌بندی مینماییم.

 

جنس تیغه فولادی OKER 

تیغه‌های فولادی OKER از ورق‌های گالوانیزه تولید میشوند. ورق‌های گالوانیزه همان ورق‌های فولادی میباشند که با ایجاد روکشی از جنس فلز روی (ZINC)، بر روی آنها، مانع از اکسیدشدن و زنگ‌زدن این ورق‌ها میشوند. بدین ترتیب در کرکره‌های فولادی تیغه‌هایی بکار میرود که در مقابل خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارند. این ویژگی باعث بوجود آمدن یکی از مزیت‌های اصلی کرکره‌های فولادی OKER،  یعنی طول عمر بالای آنها میشود. چنانچه تمام پارامترها در انتخاب یک کرکره فولادی درست انتخاب شود؛ این درب میتواند تا 30 سال مورد استفاده قرار گیرد.

وزن تیغه های فولادی OKER

معمولاً ضخامت تیغه‌های فولادی از نیم میلیمتر تا یک میلیمتر می باشد، مسلماً هرچه ورق ضخیم‌تر باشد، مقاومت درب بالاتر هست؛ ولی علاوه بر ضخامت ورق، مساحت ورق قبل از شکل‌دهی نیز بسیار مهم می‌باشد.معمولاً تیغه‌های فولادی با وزن نهایی خود پس از مونتاژ، میزان مقاومت خود را ابراز می‌نماید، مثلاً درب 8 کیلویی یا 9 و یا 10 کیلویی.

 منظور از درب 10 کیلویی اینست که در هر مترمربع از این تیغه ها، مقدار 10 کیلوگرم ورق گالوانیزه مورد استفاده قرار گرفته است.

به‌عنوان‌مثال یک درب با عرض 3 متر و ارتفاع 4 متر که جمعاً 12 مترمربع است، چنانچه با تیغه 10 کیلویی تولید گردد، درنهایت 120 کیلوگرم  وزن دارد.

تیغه های فولادی OKER بوسیله ورق های گالوانیزه با ضخامت 0.8 میلیمتر تولید میشوند و دارای 10 کیلوگرم وزن در هر متر مربع میباشند.

شکل ظاهری و سایز کرکره های فولادی OKER

تیغه‌های فولادی معمولاً به‌صورت تک‌جداره در بازار موجود می باشند. این تیغه‌ها در ارتفاع‌های ۸ سانتی‌متر و 10 سانتی‌متر تولید می‌شوند، که  تیغه‌های ۸ سانتی بیشترین میزان مصرف را به خود اختصاص دادنده اند.

تیغه های فولادی آنلاین کرکره دارای وزن ۱۰ کیلوگرم در هر مترمربع می‌باشند. این نمونه از کرکره ها را به دلیل داشتن وزن و استحکام بالا و همچنین شکل ظاهری خاص خود که باعث  قفل‌شدن تیغه‌ها در هنگام پایین آمدن درب می شود، کرکره های فولادی ضد سرقت مینامیم.

روش تولید

این تیغه ها به روش رول فرمینگ تولید می‌شوند. پروسه رول فرمینگ یک روش شکل‌دهی ورق می باشد که با استفاده از این پروسه ورق به پروفیل‌های مختلف تبدیل می‌گردد. این پروسه در صنایع کاربردهای زیادی دارد.

ضد زنگ بودن کرکره‌های فولادی:

 فرض کنید که جنس این تیغه‌ها از ورق فولادی باشد. هرچقدر هم که تیغه محکم باشد، به‌مرورزمان دچار زنگ‌زدگی می‌شود. به همین علت درصورتی‌که جنس آنها از فولاد باشد، گزینه مناسبی برای استفاده در صنعت درب‌های کرکره برقی نخواهند بود. اما با پیشرفت علم و تکنولوژی و تولید ورق‌های گالوانیزه، شرایط را برای استفاده در درب‌های کرکره برقی مهیا کرده است.

 امروزه باتوجه‌به افزایش قیمت آلومینیوم، تمایل کاربران برای خرید تیغه‌های فولادی یا گالوانیزه بیشتر شده است. بااین‌حال شناخت زیادی در مورد این تیغه‌ها وجود ندارد و یک باور غلط وجود دارد که، تیغه‌های فولادی دچار زنگ‌زدگی می‌شوند. اکثر افرادی که قصد خرید کرکره فولادی را دارند، اولین سؤالی که می‌پرسند این است که آیا تیغه‌های فولادی دچار زنگ‌زدگی می‌شوند؟ یا خیر؟

جواب: همانطور که توضیح داده شد، این نمونه از تیغه ها از ورق های گالوانیزه تولید میشوند که مهمترین مزیت آنها مقاومتشان در برابر رطوبت میباشد.  کرکره‌های فولادی در شرجی‌ترین مناطق ایران هم دچار زنگ‌زدگی نخواهند شد. با توجه به اهمیت این موضوع کلیه کرکره های فولادی شرکت آنلاین کرکره با ضمانت نامه کتبی مبنی بر عدم زنگ زدگی این محصول بفروش میرسد.

در ادامه توضیحی در مورد ورق گالوانیزه می‌دهیم تا دلیل زنگ‌ نزدن این تیغه را بیان کنیم.

 

ورق گالوانیزه چیست:

ورق گالوانیزه ترکیبی از ورق فولادی با روکشی از روی می‌باشد تا از اکسیدشدن و زنگ‌زدن ورق فولادی جلوگیری کند. علاوه بر این ورق‌های گالوانیزه را با روکشی از آلومینیوم و منیزیم نیز تولید می‌کنند. باتوجه‌به پیشرفت علم و صنعت چندین روش برای تولید ورق گالوانیزه وجود دارد و به روش‌های متفاوتی تولید می‌شوند. بااین‌حال روال کار بدین صورت است که در مرحله اول، ورق های فولادی با استفاده از فرایند نورد تولید می شوند. پس از تولید ورق بایستی کلیه  مواد و روغن های اضافی که به‌واسطه نورد بر روی ورق فولادی باقی‌مانده است، به‌صورت کامل پاک شود. این عملیات  با استفاده از یک محلول قلیایی انجام شده و مواد اضافی از سطح ورق حذف میشوند. پس از پاک‌شدن کامل سطح ورق نوبت به مرحله آنیلینگ می‌رسد که در آن ورق در کوره گرم می‌ شود تا شکل‌پذیری مطلوب‌تری بخود بگیرد. مراحل اکسیدزدایی از سطح ورق فولادی ادامه دارد تا در انتها پوششی از ماده مذاب از جنس فلز روی (zinc)  بر روی ورق فولادی قرار گیرد. در ادامه با سردشدن آن ورق گالوانیزه تولید می گردد. اضافه‌کردن روکش روی (zinc) بر روی سطح ورق فولادی به این دلیل است که از زنگ‌زدن ورق‌های فولادی و خوردگی آن جلوگیری شود.

انواع تیغه‌های فولادی از لحاظ شکل ظاهری:

  • تیغه‌های فولادی ساده
  • تیغه‌های فولادی پانچ دار سوزنی
  •  

موارد استفاده تیغه پانچ:

در مکان هایی که بهنگام بسته بودن درب، نیاز به تهویه هوا داریم مانند پارکینگ ها

در یکسری از مکانها که بهنگام بسته بودن درب، نیاز به مشخص بودن داخل مکان داریم؛ مانند بانک ها، صرافی ها، طلا فروشی ها و یکسری از فروشگاه ها.

در مکانهایی که بهنگام بسته بودن درب، به تابش نور خورشید یا روشنایی نیاز داریم.

تیغه‌های پانچ دار آلومینیومی به‌صورت تک‌جداره تولید می‌شوند تا امکان پانچ بر روی تیغه‌ها وجود داشته باشد. به همین سبب معمولاً وزن تیغه‌های پانچ دار آلومینیومی را بالاتر در نظر می‌گیرند تا استحکام آن بیشتر شود. چرا که تک‌جداره کردن تیغه آلومینیومی در استحکام آن تأثیر دارد و با افزایش وزن، مسئله استحکام تا حدودی پوشش داده می‌شود. بهمین دلیل تیغه های پانچ آلومنیومی بسیار گرانتر می باشند. اما تیغه‌های فولادی کلا به‌صورت تک‌جداره تولید می‌شوند، چه به‌صورت ساده و چه پانچ دار.

تیغه های فولادی پانچ‌دار مقاومت و استحکام بالایی دارند و نه‌تنها برای چندین تیغه، بلکه امکان استفاده آنها برای کل دهنه نیز وجود دارد.

 

ترکیب تیغه‌های ساده و پانچ دار در کرکره‌های فولادی:

 امروزه باتوجه‌به تنوعی که در تیغه‌های پانچ دار فولادی وجود دارد، امکان ترکیب تیغه‌های ساده و پانچ دار با هم فراهم شده است. به‌عبارت‌دیگر امکان ترکیب تیغه‌های پانچ دار با پانچ دار و تیغه‌های ساده و پانچ با هم وجود دارد و باعث زیبایی نمای ساختمان می‌شود.

مزایای تیغه‌های فولادی:

امنیت:

اولین و مهم‌ترین مزیتی که کرکره‌های فولادی دارند، امنیت بالای این کرکره‌ها می‌باشد. به دلیل وزن و استحکام بالای تیغه‌ها، بدون شک کرکره‌های برقی فولادی را تبدیل به مقاوم‌ترین نوع درب‌های کرکره‌ای می‌کند. همچنین یک آرامش خاطر را برای صاحبان مکان‌هایی که درب آن‌ها فولادی است، به همراه می‌آورد. همین عامل باعث شد تا  اولین کاربران و مشتریان کرکره های فولادی، بانک ها باشند.

مقرون‌به‌صرفه بودن از لحاظ اقتصادی:

فولاد همیشه یک آلیاژ قوی، محکم و مهم‌تر از همه، مقرون‌به‌صرفه بوده است. بااین‌حال وقتی صحبت از درب فولادی می‌شود، مقرون‌به‌صرفه بودن به معنای «ارزان» نیست. باتوجه‌به با افزایش چشمگیر قیمت آلومینیوم، در حال حاضر نه‌تنها اینکه قیمت تیغه‌های فولادی بالاتر از تیغه‌های آلومینیومی نیست، بلکه پایین‌تر هم است. علاوه بر این در مقایسه با وزن درب‌های کرکره‌ای آلومینیومی، کرکره‌های فولادی از لحاظ وزنی بسیار سنگین‌تر از کرکره‌های آلومینیومی بوده که استحکام آن را نه‌تنها به دلیل وزن، بلکه به دلیل استحکامی که فولاد دارد، چندبرابر می‌کند. فولاد همچنین آلیاژی است که به‌راحتی قابل‌بازیافت می باشد، بنابراین برای محیط‌زیست نیز انتخاب مناسبی است.

از آنجایی که  سارقان معمولاً به مکان‌هایی با دسترسی راحت‌تر می‌روند، کرکره‌های فولادی OKER، مانعی بر سر راه هر متجاوزی است که بفکر دسترسی به محل باشد. استحکام کرکره‌های فولادی دلیلی است که نسبت به سایر کرکره‌ها نقش سد غیر قابل شکستی را برای سارقین خواهد داشت و امید آنها را به یأس تبدیل می‌کند.

بادوام و قابل‌اعتماد:

با اینکه تمامی کرکره‌های برقی نیاز به نگهداری و مراقبت منظم دارند، کرکره‌های برقی فولادی معمولاً به کمترین میزان نگهداری و مراقبت منظم نیاز دارند که این موضوع کرکره‌های فولادی را یک سیستم امنیتی قابل‌اعتماد و مقرون‌به‌صرفه تبدیل می‌کند که طول عمر بالایی دارند. درواقع با کرکره‌های فولادی OKER می‌توانید تعادل کامل زیبایی و امنیت را داشته باشید.

خاصیت عایق بودن تیغه‌های فولادی:

بسیاری از مردم نمی‌دانند که درب فولادی دارای خواص عایق فوق‌العاده‌ای است که ملک شما را در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه می‌دارد. کرکره‌های فولادی به طور مؤثری ازدست‌دادن گرما را در ساختمان‌ها کاهش می‌دهند و می‌توانند با ایجاد یک لایه عایق اضافی، هزینه‌های انرژی را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهند. همچنین در کاهش سروصدای بیرون از ساختمان هم تأثیر زیادی دارد.

استفاده از ریل‌های فولادی:

باتوجه‌به وزن بالایی که کرکره‌های فولادی دارند، ریل‌های مورداستفاده برای درب فولادی نیز باید آهنی باشد تا جوابگوی وزن تیغه‌ها باشند و بتوانند حرکت تیغه‌های فولادی را کنترل کنند. چرا که درصورتی‌که از ریل‌های آلومینیومی استفاده شود، به‌هیچ‌عنوان جوابگوی کرکره‌های فولادی نیست.

استفاده از پوشش‌های رنگ الکترواستاتیک:

مکانیزم رنگ تیغه‌های فولادی به‌صورت الکترواستاتیک است که بالاترین دوام و ماندگاری را دارا هستند. همچنین به دلیل استفاده از رنگ‌های پودری، تنوع رنگ بالایی داشته تاحدی‌که می‌توان رنگ کرکره‌های برقی را بر اساس نمای ساختمان خود انتخاب نمایید.

 

نمونه نصب شده 


پخش ویدئو

پخش ویدئو

6 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed